VAROVÁNÍ: Podvodný E-Shop láká Lidi do falešného obchodního kola

Vstoupíte do sítě sociálních médií s otevřeným srdcem, hledající nová přátelství a kamarády po celém světě. A právě tam, v tomto zdánlivě bezpečném virtuálním prostoru, začíná nebezpečný příběh. Na druhé straně obrazovky se objeví bílý kůň v podání mladé korejské nebo čínské dívky. Začínáte konverzaci, sdílíte radosti i starosti, a postupem času se dostáváte do nitra jejího života. Tvrdí, že vlastní úspěšný e-shop, specializující se na prodej luxusní módy v USA.

Vaše nová kamarádka vás vtáhne do světa své práce, posílá fotografie svého každodenního života a láká vás na spolupráci. Jako přátelé požádá vás, abyste dali „like“ jejím produktům na e-shopu a přesvědčuje vás, že to je jedinečná příležitost vydělat si peníze.

Nakonec podlehnete pokušení a vytvoříte si registraci, přičemž vám vaše nová kamarádka ochotně pomůže s celým procesem. Slibuje vám, že začnete vydělávat a že to bude jednoduché.

Ovšem, poté začne pravá podvodná hra

Přichází falešné objednávky, zdánlivě vám přinášející prosperitu. KontaktujeteService Desk, který je k dispozici 24 hodin denně přes Telegram, a zdá se, že všechno funguje bez problémů.

Avšak, když dostanete velkoobchodní objednávku, skutečný příběh začíná. Peníze sice přistanou na vašem účtu na tržišti, ale nemůžete je vybrat. Dochází k absurdnímu tvrzení, že výběry nad 100 dolarů jsou zatíženy daní 11 %, a že tyto daně musíte zaplatit.

Následují výmluvy o auditu, schvalování od daňového úřadu a zmatek se stupňuje. Vaše čínská nebo korejská kamarádka se stává nekomunikativní a najednou jste o všechny své peníze přišli.

Odkrývá se, že celý ten zdánlivě přátelský příběh byl jenom lstí. Čínský trh, s fiktivními objednávkami a rafinovanými triky, je navržen tak, aby vás oklamal a vytáhl z vás peníze. A tak končí příběh o falešném přátelství a podvodném e-shopu, který zanechává své oběti bez prostředků a s pocitem zklamání.

Foto: oběť trestného činu/ internet, jedná se o opravdovou pachatelku trestné činnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

info@neziskovky.org