Gregorian Bivolaru: Jóga, Spiritualita a Znásilňování

Gregorian Bivolaru, narozený 12. března 1952 v Tărtășești, Rumunsku, je postavou spojující jógu, spiritualitu a kontroverze. Již v dětství projevoval nevídanou znalost a ovládání jógových technik, což ho přivedlo k systematickému praktikování jógy. Tyto úsilí ho dovedla k získání mimořádných schopností, některé považované za paranormální.

Ve věku 26 let, v roce 1978, Gregorian Bivolaru začal vyučovat jógu v době komunistické diktatury v Bukurešti. Navzdory obtížným podmínkám v éře Nicolae Ceaușescu, pokračoval v učení jógy a po revoluci v roce 1989 založil Hnutí duchovní integrace v Absolutnu – MISA®. Tato organizace, původně v Rumunsku, expandovala do dalších zemí, vytvářejíc školu jógy, která nabízí unikátní zážitky prostřednictvím tištěných lekcí.

S Gregorianem Bivolaruem souvisí však i kontroverze. V osmdesátých letech byl registrován rumunskou službou státní bezpečnosti, pronásledován a v roce 1989 dokonce internován v psychiatrickém ústavu. Tlak na jeho hnutí MISA® byl spojen s obviněním ze zneužívání členů společenství.

Po nástupu demokratického režimu založil Bivolaru Hnutí pro duchovní integraci do Absolutna (MISA), které se rozšířilo i do České republiky. Následovalo trestní stíhání, a v březnu 2004 byl obviněn ze sexuálního styku s nezletilou. Bivolaru uprchl do Švédska, kde byl zpočátku zadržen, ale nakonec nebyl vydán k trestnímu stíhání do Rumunska, a na konci roku 2006 mu byl udělen politický azyl.

Přestože byl Gregorian Bivolaru obklopen kontroverzemi, jeho odkaz v oblasti jógy a spirituality zůstává významný. Napsal stovky článků a knih, překládal důležité svazky a organizoval konference o spiritualitě. V roce 2007 demonstroval paranormální jevy během akcí MISA®, dodávajíce další rozměr jeho duchovní práci.

Dne 28. listopadu 2023 byl Gregorian Bivolaru zadržen v Paříži v souvislosti s obviněními ze sexuálních trestných činů na pozadí původně náboženských praktik. Jeho příběh spojuje jedinečný přístup k józe s kontroverzemi, které nesouzní s jeho duchovním odkazem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

info@neziskovky.org